Niemal jak seniorzy. MECZE KONTROLNE ŻAKÓW I SKRZATÓW

Podążając za ideologią „nawet najlepszy trening nie zastąpi meczu” grupa naszych Żaków Młodszych i Skrzatów z rocznika 2011/2012, podopieczni trenera Damiana Taw, w czasie czwartkowego treningu (7.02) rozegrała sparing ze Skalanką Skała. Chłopcy otrzymali od trenera Damiana jedno polecenie, by próbowali rozwiązywać sytuacje w taki sposób, jak ćwiczyli na treningu.

Ostatnio wszyscy pilnie trenowali tzw. zwody „step over”. W meczu kilkukrotnie udało się to naszym zawodnikom wykonać i dzięki temu zaskoczyć rywala kończąc akcje zdobyczą bramkową. Rodzice, którzy byli obecni na trybunach zobaczyli też kilka innych składnych akcji. Cieszy postęp młodych adeptów piłki nożnej i kreatywny sposób przeprowadzania akcji. Niestety szwankowała gra 2 na 1 czy też 3 na 2. Jak mówił po sparingu trener Damian, te elementy będą rozwijane w trakcie kolejnych zajęć.

Na pochwałę i plusik przy swoim nazwisku zasłużyli: Fabian Przekop za kilkukrotne zaskoczenie rywali po wykonaniu zwodów oraz bracia Borys i Igor Walkowicz za super podania otwierające. Bardzo wszechstronny, zarówno w „polu” jak i na bramce był także Tytus Drozd, a wszystkim pozostałym chłopcom nie można także odmówić woli walki i wielkiego zaangażowania.

Kolejna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności będzie już w najbliższy wtorek (12.02), kiedy najmłodsi zawodnicy naszej Akademii, podejmą drużynę Wiarusa Igołomia.

AP Bibiczanka wystąpiła w składzie: Tytus Drozd, Fabian Przekop, Igor Walkowicz, Borys Walkowicz, Antek Gajos, Maks Słaboń, Oliwier Solecki, Radek Parejko, Antek Jaworski, Jaś Frydrych, Mateusz Kościuszko, Oliver Nowak, Patrick Rosowski, Witek Ożóg. Trenerem zespołu jest Damian Taw.

Drużynie Skalanki dziękujemy za wspólne granie. Mamy nadzieje, że nasze drużyny będą jeszcze nie raz wzajemnie sprawdzać swoje umiejętności.

Na zdjęciu zawodnicy AP Bibiczanka z grupy Żaków Młodszych (2011) i Skrzatów (2012-2013) wraz z trenerem Damianem Taw.

(adm)

Powiązana galeria: