Młodzik Młodszy D2 - II liga: Bibiczanka - Orzeł 4:0. JAK NA LIDERA PRZYSTAŁO!

Czwarte zwycięstwo z rzędu odniosła drużyna Młodzików Młodszych Bibiczanki wygrywając z Orłem Bębło 4:0 (2:0). To spotkanie zakończyło pierwszą rundę, w której nasz zespół zanotował tylko jedną porażkę w pierwszym spotkaniu z Wierzbowianką Wierzbno. Wygrana ta pozwoliła utrzymać 3-punktową przewagę nad drugą w tabeli Proszowianką Top Cars Proszowice.

Od pierwszej minuty mecz przebiegał w dobrym tempie. Wyrównana gra toczyła się głównie w środku boiska. Obie drużyny starały się przejąć inicjatywę. Nasz zespół starał się więcej grać piłką, z kolei goście nastawili się na grę z kontry. Jedną z takich kontr już w 2 min. bardzo dobrze obronił Szymon Kacprzak. W pozostałych sytuacjach dobrze zachowała się obrona Bibiczanki, skutecznie przerywając akcje Orła.

Po kilku dobrych próbach, które kończyły się przed polem karnym gości w 22 min. Bibiczanka objęła prowadzenie. W środku pola dobrą akcję rozpoczął Dawid Flaga, który dobrze podał przed pole karne do Wojciecha Ożoga, który uprzedził bramkarza przyjezdnych strzelając na 1:0.

Zdobyta bramka dodała naszej drużynie pewności i swobody w rozgrywaniu piłki. Potwierdzeniem tego, była bramka w 27 min. na 2:0. Maksymilian Kopiec będąc na wysokości pola karnego przy linii bocznej boiska zdecydował się na tzw. centro strzał. Bramka "Stadiony Świata" zupełnie zaskoczyła bramkarza rywali, który zupełnie nie spodziewał się takiego zagrania i źle obliczył lot piłki.

Za chwilę szansę na trzeciego gola dla gospodarzymiał Dawid Flaga. Jednak piłka po jego bardzo dobrym uderzeniu z rzutu wolnego wylądowała na górnej części spojenia poprzeczki ze słupkiem…

Dobra gra Bibiczanki, także w drugiej połowie, przyniosła kolejne bramki. Dwukrotnie ich autorem był Dawid Flaga, który zdobył je w 41 i 52 min. spotkania.

Goście próbowali jeszcze zdobyć choćby honorową bramkę, ale wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie. Bibiczanka wygrała pewnie i zasłużenie.

II Liga Okręgowa Młodzików Młodszych, grupa 11. 5 kolejka: 6 maja br. (poniedziałek) godz. 17.30. Stadion w Bibicach przy ul. Lipowej 28. Widzów: 20. Bibiczanka Bibice – Orzęł Bębło 4:0 (2:0)

Czas gry: 2x30 minut

1:0 – 22 min. Wojciech Ożóg

2:0 – 27 min. Maksymilian Kopiec

3:0 – 41 min. Dawid Flaga

4:0 – 52 min. Dawid Flaga

Sędziował: Wiktor Dąbrowski

Bibiczanka: Szymon Kacprzak - Maksymilian Kopiec, Karol Michałowski, Bartłomiej Czerwiec – Wojciech Ożóg, Alan Lewicki, Szymon Anioł, Bartosz Marzec, Dawid Flaga.

Na zmiany powrotne wchodzili: Kacper Lubieński, Mateusz Dudek, Mikołaj Kowalski

Trener: Damian Taw

Orzeł Bębło: Michał Mirek – Jakub Bosak, Bartosz Chochół, Marcin Dąbrowski, Jan Falgier, Patryk Noga, Wiktor Rusek, Dawid Wierzbicki, Kacper Zbyszyński.

Na zmiany powrotne wchodził: Kamil Janecki

Trener: Paweł Pilch