Młodzik D1 - II liga: Bibiczanka - Pogoń 3:1 PEWNE ZWYCIĘSTWO

Młodzik D1 - II liga: Bibiczanka - Pogoń 3:1  PEWNE ZWYCIĘSTWO

Na inaugurację rozgrywek w II lidze okręgowej Młodzików, drużyna Bibiczanki pewnie i zasłużenie wygrała na własnym boisku z Pogonią Miechów 3:1 (1:0). Na to zwycięstwo zapracowała cała drużyna, ponieważ goście wcale nie zamierzali łatwo oddać punktów.

Już w 1 min. Pogoń przeprowadziła pierwszą groźną akcję na bramkę Bibiczanki, zakończoną strzałem obok bramki Michała Skrzyńskiego.

Odpowiedź naszego zespołu była równie szybka, ale co najważniejsze skuteczna. W 3 min. składna, zespołowa akcja lewą stroną boiska zakończona podaniem do będącego na linii pola karnego Kacpra Cisowskiego dała prowadzenie Bibiczance. Nasz napastnik otrzymał ładne podanie i pewnym strzałem w lewy róg bramki pokonał bramkarza Pogoni.

Goście drugi raz próbowali zagrozić bramce bibiczan w 8 min. pierwszej połowy gry, ale bez efektu bramkowego.

Po szybkim objęciu prowadzenia Bibiczanka cofnęła się na własną połowę, wyczekując na akcje rywala. Taka taktyka sprawiła, że Pogoń nie bardzo mogła poradzić sobie z dobrze ustawionymi i pewnie grającymi podopiecznymi Mariusza Wojtygi. Jedynie dwa rzuty rożne, przyniosły trochę zamieszania pod bramką Bibiczanki.

W 28 min. po jednym z szybkich wyjść z własnej połowy, Bibiczanka wywalczyła rzut wolny. Jednak piłka po strzale Kacpra Cisowskiego, minęła prawy słupek bramki gości.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrego strzału Sebastiana Kucharczyka, ale piłka nieznacznie minęła bramkę Pogoni. W kolejnych akcjach lepiej grający piłką gospodarze stworzyli kilka sytuacji, które przy dokładniejszym rozegraniu ostatniego podania mogły przynieść następne bramki.

Goście nie zamierzali się jednak bronić i wykorzystując swoją przewagę fizyczną, starali się konstruować akcję z nadzieją na doprowadzenie do remisu.

Jednak po upływie 20 minut gry II połowy, Bibiczanka zadała dwa szybkie ciosy rozstrzygające o wyniku spotkania. Najpierw w 55 min. Sebastian Kucharczyk, po ładnej indywidualnej akcji ze środka boiska, podwyższył na 2:0. Z kolei już w następnej akcji Wiktor Wolanin skopiował akcję kolegi i było już 3:0. Te dwie bramki odebrały już nadzieję drużynie Pogoni na korzystny wynik w tym spotkaniu.

Chociaż trzeba przyznać, że goście z Miechowa, do końca grali bardzo ambitnie i dzielnie walczyli na całym boisku. W 65 min. przypadkowe zagranie ręką w polu karnym przez Igora Liszkę, dało zawodnikom Pogoni rzut karny, który na bramkę zamienił Michał Zaporowski.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Bibiczanka odniosła pewne i zasłużone zwycięstwo. Wygrana nie przyszła jednak łatwo, bowiem Pogoń była dość wymagającym rywalem dla naszego zespołu. Zwłaszcza, że przewaga fizyczna była po stronie gości.

II Liga Okręgowa Młodzików D1, grupa 11.

1 kolejka. 31 marca br., (niedziela) godz. 14.30. Stadion w Bibicach, przy ul. Sportowej 2. Widzów: ok. 30 osób. Bibiczanka Bibice - Pogoń Miechów 3:1 (1:0).

Mecz: 2x35 minut.

Sędziował: Wojciech Muroń

Bramki:

1:0 - 3 min. Kacper Cisowski

2:0 – 55 min. Sebastian Kucharczyk

3:0 – 56 min. Wiktor Wolanin

3:1 – 65 min. Michał Zaporowski (z rzutu karnego, za zagranie ręką w polu karnym)

Bibiczanka: Michał Skrzyński – Grzegorz Adamczyk, Szymon Szymanek, Maksymilian Krowiak, Igor Liszka, Krzysztof Szczudrawa, Patryk Żak, Kacper Cisowski, Sebastian Kucharczyk

Na zmiany powrotne wchodzili: Kacper Purski, Wiktor Wolanin, Szymon Gajos, Piotr Czajka, Bartosz Mikina, Karol Michałowski, Dawid Flaga.

Trener: Mariusz Wojtyga

Pogoń Miechów: Stanisław Mućko – Jakub Bzbela, Kacper Czerw, Jan Stanisz, Michał Zaporowski, Dawid Podyma, Dawid Warchoł, Paweł Sęk, Mikołaj, Jaśkiewicz.

Na zmiany powrotne wchodzili: Bartłomiej Winczewski, Kacper Płaszewski, Szymon Chabasiewicz.

Trener: Mirosław Jaśkiewicz

***

W następnej kolejce, Bibiczanka podejmuje na własnym boisku zespół AP Gołcza. Mecz w niedzielę, 7 kwietnia o godz. 12.30.