LOMM: Słomniczanka-Bibiczanka 5:5. SZALONY MECZ MŁODZIKÓW

Grupa 1. Słomniczanka - Bibiczanka 5:5

Taki mecz jak ten w wykonaniu drużyn Młodzików Młodszych Słomniczanki i Bibiczanki warto było obejrzeć. Spotkanie rozegrano w piątek, 1 września br. w ramach 2. kolejki Ligi Okręgowej Młodzików Młodszych. Po 60 minutach, pełnych zwrotów akcji i emocji mecz zakończył się remisem 5:5 (2:2).

Mecz rozpoczął się od kilku ciekawych akcji w wykonaniu zawodników obydwu drużyn. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze w 8 min. spotkania. Bramkę na 1:0 dla Słomniczanki zdobył Oskar Nowak. W dwie minuty później było już 1:1, a wyrównanie dla Bibiczanki po klasycznej kontrze zdobył Kacper Cisowski. Remis utrzymywał się do 25 minuty, kiedy to ponownie na prowadzenie wyszła Słomniczanka. Tym razem strzelcem bramki był Alan Bielawski.

Do tego czasu obie drużyny starały się uzyskać przewagę w środku boiska by stwarzać jak najwięcej akcji bramkowych. W kilka minut po wyjściu na ponowne prowadzenie Słomniczanka, znowu nie potrafiła poradzić sobie z szybkim kontratakiem Bibiczanki. W 29 min. po raz drugi Kacper Ciskowski doprowadza do remisu.

Takim wynikiem zakończyła się I połowa. Mimo fizycznej przewagi gospodarzy, Bibiczanka nie poddawała się i do końca walczyła o korzystny wynik. Jakby na potwierdzenie tego była pierwsza akcja po przerwie, kiedy to Bibiczanka po golu Wiktora Wolanina objęła prowadzenie 2:3.

Słomniczanka była trochę zaskoczona takim rozwojem wydarzeń na boisku i przez kilka minut nie potrafiła zagrozić bramce Kacpra Lorka. Tym bardziej, że bardzo dobrze drużyna gości spisywała się w obronie, przeprowadzając też groźne kontrataki.

Po jednym z takich szybkich ataków zawodnicy Bibiczanki nie zdołali na czas wrócić na swoje pozycje i w 38 min. Alan Bielawski doprowadził do wyrównania na 3:3. Ten sam zawodnik w 45 min. i 50 min. strzelił jeszcze dwie bramki i na dziesięć minut przed końcem meczu gospodarze prowadzili 5:3.

Ostatnie minuty okazały się jednak niezwykle emocjonujące. Goście grający z wielką wolą walki i determinacją, wspierani dopingiem przez swoich rodziców i trenera Mariusza Wojtygę nie zamierzali zrezygnować ze zdobycia choćby 1 punktu. Tak też się stało. W 55 min. bramkę na 4:5 zdobył Kacper Cisowski, ponownie po naprawdę bardzo dobrym kontrataku. Ten sam zawodnik uszczęśliwił kibiców Bibiczanki po raz czwarty w tym spotkaniu, gdy w 58 min. doprowadził do wyrównania na 5:5.

W końcówce Słomniczanka spróbowała jeszcze zdobyć zwycięskiego gola, ale dobrze grająca w obronie Bibiczanka nie pozwalała odebrać sobie ambitnie wywalczonego punktu.

Był to dobry mecz w wykonaniu obu zespołów. Rozegrany w szybkim tempie, który wszystkim bardzo się podobał.

LOMM. Grupa 1. 2 kolejka: 1.09.2017 r. stadion w Słomnikach,  Słomniczanka Słomniki - Bibiczanka Bibice 5:5 (2:2).

Składy drużyn:

Słomniczanka: 1. Igor Ciesielski - 4. Bartłomiej Kłosiński, 16. Dawid Rybiński, 9. Bartłomiej Gębala, 7. Oskar Nowak, 10. Wiktor Dej, 8. Patryk Nosal, 5. Dominik Pukło, 9. Alan Bielawski. Na zmiany wchodzili: 13. Jakub Oćwieja, 14. Stanisław Wójcik, 2. Bartosz Lerek, 15. Bartosz Surdel, 23. Piotr Kozielski, 18. Krystian Gryc, 11. Maciej Piwowarski, 12. Piotr Strzelec, 21. Mateusz Stanek.

Trener: Mateusz Kaczor.

Bibiczanka: 22. Kacper Lorek - 3. Krystian Paluch, 10. Patryk Żak, 5. Wiktor Wolanin, 16. Maksymilian Krowiak, 9. Karol Kawalec, 4. Szymon Szymanek, 20. Kacper Cisowski, 18. Grzegorz Adamczyk.  Na zmiany wchodzili: 13. Bartosz Mikina, 2. Piotr Czajka, 11. Kacper Purski, 8. Jakub Banaś, 7. Igor Liszka.

Trener: Mariusz Wojtyga.

***

Grupa 2. Garbarnia - Bibiczanka II 12:0

W drugim swoim spotkaniu, Bibiczanka II przegrała z Garbarnią Kraków 12:0 (6:0). W porównaniu do pierwszego spotkania nasz zespół stracił zdecydowanie mniej bramek, ale wciąż gra głównym powodem takich wysokich porażek są braki kadrowe. Mamy nadzieję, że wraz z początkiem roku szkolnego ta sytuacja ulegnie poprawie.

Garbarnia w tym spotkaniu, podobnie jak przed tygodniem Borek, grała z przewagą jednego zawodnika. Nie dziwi więc liczba straconych bramek. Jednak jak powiedział po meczu II trener Wojciech Jurek: "W tym meczu chłopcy zaczęli w miarę prawidłowo poruszać się po boisku. Przed nami oczywiście jest jeszcze wiele pracy. Jeśli wszyscy zaczną trenować i przychodzić na mecze, wówczas nie będziemy się wstydzić takich wysokich porażek. Brawa dla tych, którzy grali dzisiaj i tydzień temu za walkę i zaangażowanie".

Teraz przed naszymi zawodnikami kilka spokojnych treningów i potrzebny czas na przygotowanie się do meczu z Pogonią w Skotnikach w sobotę, 16 września o godz. 16.00.

LOMM, Grupa 2. 2 kolejka: 2.09.2017 r. Stadion przy ul. Rydlówka 23 w Krakowie. Garbarnia - Bibiczanka II Bibice 12:0 (6:0)

Czas gry: 2x30 min.

Bramki zdobyli: Bartosz Wyszyński  w 7 min.;  Jakub Piszczek (4) w 10, 11, 33, 53 min., Emil Plesiński (3) w 22, 29 i 51 min.;  Bartosz Bułat (3) w 24, 43, 59 min., Igor Skinderowicz w 52 min.

Garbarnia: 1. Jeremiasz Rybiński - 7. Igor Skinderowicz, 10. Bartosz Wyszyński, 4. Bartosz Bułat, 12. Alan Kużdżał, 6. Filip Sowiński, 9. Jakub Piszczek, 8. Mateusz Kużdżał, 11. Emil Plesiński. Na zmiany wchodzili: 3. Jakub Dziewoński, 2. Miłosz Twaróg.

Bibiczanka: 13. Szymon Kacprzak - 5. Dominik Michalik, 11. Filip Kłopotowski, 14. Karol Michałowski, 9. Szymon Synowiec, 18. Wojciech Ożóg, 7. Bartosz Marzec, 15. Alan Lewicki.