LOMM. Hutnik Kraków - Bibiczanka 0:2. HUTNIK POKONANY!

Bardzo dobry mecz rozegrała drużyna młodzików Bibiczanki z Hutnikiem w Krakowie. Podopieczni Mariusza Wojtygi zasłużenie wygrali przy Suchych Stawach 2:0 (0:0). Spotkanie rozegrano w sobotę, 14 października o godz. 10.00 w ramach 8 kolejki LOMM w grupie I.

Młodzicy Bibiczanki w spotkaniu z Hutnikiem pokazali się z bardzo dobrej strony. Cała drużyna zasługuje na słowa pochwały. Chłopcy grali bardzo uważnie w obronie, wyczekując na ataki rywala na własnej połowie. Dobra gra w środku boiska sprawiała, że wiele piłek przejmowali pomocnicy Bibiczanki. Kilka takich przechwytów w pierwszej połowie mogło przynieść co najmniej trzy gole dla bibiczan.

Zanim jednak Bibiczanka miała swoje okazje, to gospodarze pierwsi wypracowali sobie okazję bramkową. Bardzo mocny strzał zza pola karnego zawodnika Hutnika, zmierzający pod poprzeczkę świetnie wyłapał bramkarz Bibiczanki, Michał Skrzyński. Była to w zasadzie jedyna klarowna sytuacja dla Hutnika w pierwszej połowie. Na więcej gospodarzom nie pozwolił już zespół Bibiczanki, który już około 15 minuty sam mógł wyjść na prowadzenie.

Kacper Cisowski dostał świetne podanie z głębi pola i znalazł się sam na sam z bramkarzem. Jednak zamiast strzelić płasko po ziemi posłał półgórną piłkę, którą zdołał obronić Olaf Majewski. Kilka minut później w podobnej sytuacji ponownie Kacper Cisowski, strzelał z ostrego kąta, ale bramkarz gospodarzy był na posterunku.

Mądra gra całego zespołu Bibiczanki, sprawiała gospodarzom wiele problemów. Hutnicy nie radzili sobie w ataku pozycyjnym, narażając się na straty piłki i szybkie kontry bibiczan. W 23 minucie po kolejnym przechwycie Krzysztofa Szczudrawy, sam na sam z bramkarzem Hutnika wyszedł Wiktor Wolanin, który podobnie jak wcześniej Kacper Cisowski, oddał strzał tam, gdzie stał Olaf Majewski... Szkoda straconej, trzeciej okazji.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i na boisku było 0:0.

W drugiej połowie Bibiczanka w dalszym ciągu realizowała swoją taktykę. Cierpliwość i spokój w rozgrywaniu piłki przyniosły podopiecznym Mariusza Wojtygi prowadzenie w 36 minucie. Kacper Cisowski otrzymał bardzo dobre podanie od kolegów, minął dwóch obrońców i strzałem pomiędzy nogami bramkarza zdobył prowadzenie dla Bibiczanki. Tym razem Kacper rozegrał tą akcję w stylu Roberta Lewandowskiego i strzelił bardzo ładną bramkę.

Prowadzenie Bibiczanki było zasłużone, a zdobyta bramka tylko uskrzydliła zawodników z Bibic. Hutnik próbował wprawdzie zmienić niekorzystny dla siebie wynik, jednak jego akcje skutecznie rozbijali obrońcy Bibiczanki. Bardzo dobrze w bramce bibiczan spisywał się także Michał Skrzyński, który pewnie obronił kilka groźnych strzałów z dystansu.

W 56 min. losy meczu rozstrzygnął Igor Liszka. Poważny błąd popełnił bramkarz Hutnika Olaf Majewski, który po wyjściu z bramki, niemal na środku boiska stracił piłkę. Futbolówkę przejął Igor Liszka i mocnym strzałem z daleka trafił do pustej bramki podwyższając na 2:0 dla Bibiczanki.

Po zdobyciu drugiej bramki stało się jasne, że zwycięstwo Bibiczanki jest już niemal pewne. To w jaki sposób grali zawodnicy z Bibic gwarantowało im końcowy sukces.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty pewnie zdobyła Bibiczanka, która po meczu zatańczyła taniec zwycięstwa!. Brawo dla wszystkich zawodników za grę i cenne zwycięstwo! Podziękowania także dla Rodziców za doping i wsparcie.

LOMM. Grupa I. 8 kolejka, 15 października (sobota) godz. 10.00. Stadion Hutnika Kraków przy ul. Ptaszyckiego 6. Widzów: 40. Hutnik Kraków - Bibiczanka Bibice 0:2 (0:0). Czas gry: 2x30min.