Jubileusz 25-lecia. BIBICZANKA GRAŁA TOWARZYSKO Z GARBARNIĄ.

Jubileusz 25-lecia KS Bibiczanka, którego obchody miały miejsce w sobotę, 24 czerwca br. uświetnił między innymi mecz towarzyski pomiędzy Bibiczanką a Garbarnią Kraków, która w zakończonym sezonie wywalczyła awans do II ligi. Dla dość licznej grupy kibiców była to niecodzienna okazja do obejrzenia w Bibicach drużyny z tzw. "wyższej półki". Mimo ambitnej gry Bibiczanka uległa Garbarni Kraków 1:6 (0:2).

Bibiczanie w meczu z rywalem z II ligi, chcieli wypaść z jak najlepszej strony. Grając bez dwóch, do niedawna podstawowych zawodników, starali się ambitnie przeciwstawić drużynie Garbarni. Wprawdzie różnica klas dzielących oba zespoły była duża, to jednak w I połowie zawodnicy Bibiczanki długo utrzymywali czyste konto. Goście prowadzenie objęli w 27 min. za sprawą Mikołaja Pysia. Na 2:0 podwyższył jeszcze przed przerwą Piotr Apostolski.

Przewaga w środku pola i większa dokładność w rozgrywaniu ataków dały Garbarni zasłużone prowadzenie.

Po zmianie stron Garbarnia dość szybko strzeliła jeszcze dwa kolejne gole. Bibiczanka mając na uwadze, że jest to mecz towarzyski z II-ligowym rywalem chciała już tylko zdobyć honorową bramkę. Tego udało się dokonać Kamilowi Waśniowskiemu w 79 min., który najpierw wywalczył rzut karny, a następnie zamienił go na bramkę. Tak więc gospodarzom dopisało szczęście i mogli cieszyć się z honorowej bramki.

Garbarnia na dowód, że poważnie potraktowała to spotkanie strzeliła jeszcze dwie bramki i zasłużenie zwyciężyła 6:1.

Podobnie jak po spotkaniu oldbojów, obie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy z okazji Jubileuszu 25-lecia. Zespół Garbarni otrzymał także koszulkę meczową pierwszej drużyny KS Bibiczanka.

Całemu sztabowi szkoleniowemu Garbarni i wszystkim zawodnikom życzymy udanych występów w II lidze!

Mecz towarzyski: Bibiczanka Bibice (klasa A) - Garbarnia Kraków (II liga) 1:6 (0:2).

Bramki zdobyli:

0:1 - 27 min. Mikołaj Pyś

0:2  - 40 min. Piotr Apostolski

0:3 - 49 min. Patryk Serafin

0:4 - 54 min. Mikołaj Pyś

0:5 - 59 min. Michał Kitliński

1:5 - 79 min. Kamil Waśniowski (z rzutu karnego)

1:6 - 85 min. Piotr Apostolski

Sędziował: Paweł Wiliński.

Bibiczanka: Krzysztof Betleja - Jakub Raj, Kamil Garbacik, Marek Rechemtiuk, Bartłomiej Brzeski - Oleh Ponomarenko, Konrad Zabiegaj, Krzysztof Zawrzykraj, Kamil Żarnowski, Paweł Kurczek - Kamil Waśniowski. Po przerwie grali: Piotr Król - Przemysław Krawczyk, Kamil Klimczyk, Kamil Jamróz, Piotr Ostrowski, Robert Łysek, Arkadiusz Kinasz.

Opiekun drużyny: Jerzy Król. Kierownik drużyny: Krzysztof Wolski.

Garbarnia Kraków: Aleksander Kozioł - Kamil Moskal, Krystian Kujawa, Krzysztof Kalemba, Łukasz Pietras, Damian Nieśmiałowski, Mikołaj Pyś, Piotr Apostolski, Michał Kitliński, Bartosz Prochownik, Patryk Serafin. Po przerwie grali: Bartłomiej Mruk - Łukasz Kowalski, Michał Grzesicki, Maksymilian Brzana, Mateusz Pawłowicz.

Trener: Mirosław Hajdo. II trener: Marcin Sadko, Kierownik drużyny: Mateusz Ciołkosz.