I Liga OMM. Bibiczanka - Słomniczanka 2:1. WICELIDER POKONANY

Po zaciętym i pełnym emocji spotkaniu Bibiczanka w lidze Młodzików Młodszych, pokonała na własnym boisku wicelidera Słomniczankę Słomniki 2:1 (1:1).

Ostatnie mecze pomiędzy drużynami Bibiczanki i Słomniczanki kończyły się remisem bądź zwycięstwem Słomniczanki. Tym razem Bibiczanka liczyła wreszcie na przełamanie i odniesienie zwycięstwa.

Tak też stało się w 6. ligowej kolejce, kiedy to Bibiczanka podejmowała na własnym boisku Słomniczankę, będącą wiceliderem rozgrywek.

Mecz od samego początku był ciekawym i pełnym emocji widowiskiem. Wprawdzie lekką przewagę w środku pola wypracowała sobie Słomniczanka, ale grający bardzo ambitnie gospodarze nie pozwalali na zbyt wiele gościom.

Mimo tego słomniczanie, jako pierwsi poważniej zagrozili bramce miejscowych. Na posterunku był jednak bramkarz Michał Skrzyński, który obronił groźny strzał zmierzający pod poprzeczkę. W kolejnych akcjach bramkarz Bibiczanki jeszcze trzykrotnie uratował swój zespół od utraty gola, broniąc groźne dwa strzały Alana Bielawskiego i Wiktora Deja.

W 19 min. Słomniczanka dopięła jednak swego i wyszła na prowadzenie. Po akcji prawą stroną boiska piłka trafiła na środek do Wiktora Deja, który silnym strzałem w lewy róg bramki nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Odpowiedź bibiczan była szybka i skuteczna. Michał Skrzyński dalekim wykopem uruchomił Kacpra Purskiego, który przedarł się przez linię obrony gości i strzałem głową doprowadził do wyrównania. Do przerwy remis 1:1.

Bramka wyrównująca podbudowała gospodarzy, którzy z dużym animuszem rozpoczęli drugą połowę.

W 32 min. po ładnej zespołowej akcji, strzałem głową Kamil Staszczak, wyprowadził Bibiczankę na prowadzenie.

Od tego momentu Bibiczanka poszła za ciosem. Kilka kolejnych dobrych akcji mogło przynieść następne gole, jednak albo zabrakło dokładności, albo dobrze bronił bramkarz gości. Swoje okazje mieli: Kacper Cisowski, Krzysztof Szczudrawa, Kacper Purski i Wiktor Wolanin.

Słomniczanka po kilkunastu minutach naporu gospodarzy, zaczęła coraz groźniej kontrować. Na szczęście dla gospodarzy, już po raz kolejny, świetnie w bramce spisywał się Michał Skrzyński. Nasz bramkarz w kilku sytuacjach, czasem też przy odrobinie szczęścia pokazał się z jak najlepszej strony nie dając sobie strzelić bramki.

Bardzo dobrze zagrały też wszystkie pozostałe formacje, dzięki czemu wynik do końca nie uległ już zmianie. Bibiczanka po zaciętym meczu, w który włożyła sporo sił i ambicji wygrała z wiceliderem 2:1. Zasłużone zwycięstwo, za które wszystkim chłopcom należą się duże brawa!

I Liga Okręgowa Młodzików Młodszych – runda wiosenna, 6 kolejka. 11 maja (piątek), godz. 18.00. Stadion przy ul. Sportowej 2 w Bibicach. Widzów: ok. 50 osób. Bibiczanka Bibice – Słomniczanka Słomniki 2:1 (1:1).

Sędziował: Artur Powoźnik

Bramki zdobyli:

0:1 – 19 min. Wiktor Dej

1:1 – 22 min. Kacper Purski

2:1 - 32 min. Kamil Staszczak (głową)

Bibiczanka: 1. Michał Skrzyński – 2. Szymon Szymanek, 3. Krystian Paluch, 6. Maksymilian Krowiak, 5. Krzysztof Szczudrawa, 11. Kacper Purski, 7. Igor Liszka, 21. Patryk Żak, 10. Kacper Cisowski.

Na zmiany „powrotne” wchodzili: 20. Kamil Staszczak, 8. Grzegorz Adamczyk, 99. Wiktor Wolanin. Trener: Mariusz Wojtyga.

Słomniczanka Słomniki: 1. Igor Ciesielski – 4. Bartłomiej Kłosiński, 5. Dominik Pukło, 16. Dawid Rybiński, 8. Patryk Nosal, 7. Oskar Nowak, 9. Alan Bielawski, 10. Wiktor Dej, 11. Maciej Piwowarski.

Na zmiany „powrotne” wchodzili: 23. Wiktor Majda, 24. Kacper Putek, 13. Jakub Oćwieja, 15. Bartosz Surdel, 3. Kacper Świerczyński, 14. Stanisław Wójcik. Trener: Mateusz Kaczor