I Liga OMM. Bibiczanka - Borek Kraków 0:2. ZDECYDOWAŁY DWA BŁĘDY W OBRONIE

Dwa błędy w obronie zdecydowały o przegranej drużyny Młodzików Bibiczanki z Borkiem Kraków 0:2 (0:1) w meczu 5 kolejki I Ligi Okręgowej Młodzików Młodszych. Podopiecznym trenera Mariusza Wojtygi, grającym w okrojonym składzie, należą się mimo wszystko duże brawa za ambicję i walkę.

Do 10 minuty Bibiczanka grała bezbłędnie w obronie. Po kilku akcjach gospodarzy, Borek przeprowadził pierwszą kontrę, która dała mu prowadzenie. Trzech obrońców Bibiczanki dało się wymanewrować Bartoszowi Ruszkiewiczowi. Zawodnik gości wszedł w pole karne, minął naszych obrońców i strzelił w długi róg bramki Michała Skrzyńskiego. Nasz bramkarz próbował jeszcze ratować sytuację, ale strzał był na tyle mocny i precyzyjny, że piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

Borek wyszedł na prowadzenie, ale inicjatywę dalej posiadała Bibiczanka. Tego dnia brakowało jednak naszemu zespołowi przede wszystkim skuteczności i odrobiny szczęścia, jak choćby w indywidualnej akcji Kacprowi Cisowskiemu.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Więcej z gry miała Bibiczanka, ale w dalszym ciągu raziła nieskutecznością. Goście z kolei w 40 min. spotkania podwyższyli na 2:0. Tym razem błąd popełnił nasz stoper, który minął się z piłką. Ta, trafiła po raz drugi w tym spotkaniu do Bartosza Ruszkiewicza, który pewnym strzałem podwyższył na 2:0.

Do końca meczu Bibiczanka walczyła o zmianę wyniku, ale tego dnia nie udała jej się ta sztuka. Kolejny bardzo dobry występ zaliczył w naszej bramce Michał Skrzyński.

I Liga Okręgowa Młodzików Młodszych – runda wiosenna, 5 kolejka. 6 maja (niedziela), godz. 14.30. Stadion przy ul. Sportowej 2 w Bibicach. Widzów: ok. 40 osób. Bibiczanka Bibice – Borek Kraków 0:2 (0:1).

0:1 – 10 min. Bartosz Ruszkiewicz

0:2 – 40 min. Bartosz Ruszkiewicz

Bibiczanka: 1. Michał Skrzyński – 2. Szymon Szymanek, 11. Kacper Purski, 7. Igor Liszka, 5. Krzysztof Szczudrawa, 20. Kamil Staszczak, 21. Patryk Żak, 99. Wiktor Wolanin, 10. Kacper Cisowski.

Na zmiany „powrotne” wchodzili: 4. Piotr Czajka, 16. Bartosz Mikina. Trener: Mariusz Wojtyga.

Borek Kraków: 1. Wiktor Matysiak – 18. Miłosz Bobka, 15. Robert Borgosz, 5. Hubert Dudek, 10. Adam Kapusta, 12. Antoni Machaj, 9. Mikołaj Mierzwa, 3. Bartosz Ruszkiewicz, 8. Dominik Szymankiewicz

Na zmiany „powrotne” wchodzili: 13. Kajetan Serecki, 14. Jakub Tracz, 16. Bartosz Wiśniowski, 19. Wiktor Zamorski, 17. Artur Zawadzki. Trener: Marek Kobel