GORYCZ PORAŻKI. Sportowiec Modlniczka - Bibiczanka 4:2 (3:1)

W sobotnie popołudnie, 30 października br. Bibiczanka doznała pierwszej porażki w sezonie. Podopieczni Marka Salamona przegrali na wyjeździe ze Sportowcem Modlniczka 4:2 (3:1).

Pierwsza akcja Bibiczanka mogła dać jej prowadzenie. Do piłki dośrodkowanej w pole karne Sportowca nie zdążył Piotr Ostrowski i zamiast cieszyć się z prowadzenia, zawodnicy Bibiczanki chwilę później sami stracili gola. Nieporozumienie bramkarza gości z Olehem Ponomarenko wykorzystał w 5 min. Piotr Góral i Sportowiec nieoczekiwanie objął prowadzenie w tym spotkaniu. W 10 min. gospodarze prowadzili już 2:0. Po składnej akcji prawą stroną boiska i biernej postawie linii pomocy Bibiczanki, drugą bramkę dla Sportowca zdobył Jarosław Bargieł, pokonując wychodzącego z bramki Krzysztofa Betleję. 20 min. przyniosła trzecią akcję Sportowca w tej części gry i... trzeciego gola. Prawą stroną boiska przedarł się Jarosław Bargieł, dośrodkował w pole karne Bibiczanki, gdzie mimo asysty obrońców Jacek Kierzkowski podwyższył na 3:0!. Piłkarze wicelidera byli na tyle zaskoczeni takim obrotem sytuacji, że nie byli w stanie skonstruować żadnej składnej akcji i oddać choćby jednego celnego strzału na bramkę Sportowca.

Dopiero w 27 min. druga, składna akcja Bibiczanki przyniosła jej bramkę. Do dośrodkowaniu z rzutu rożnego najszybciej do piłki doszedł Piotr Ostrowski, który płaskim, ale silnym strzałem w lewy róg bramki pokonał bramkarza gospodarzy. Ta bramka dodała bibiczanom choć trochę nadziei, że w tym meczu można osiągnąć jeszcze korzystny wynik.

Po przerwie Bibiczanka dążyła do zdobycia kolejnych bramek, ale tego dnia szło jej to bardzo ciężko. Dopiero w 72 min. Marcin Kurczek zdobył gola na 2:3, ale w 6 min. później Sportowiec strzelił 4 bramkę, która przesądziła o losach tego meczu.

Pierwsza porażka Bibiczanki w rundzie jesiennej stała się faktem.

A-klasa, grupa II. 9 kolejka: sobota, 15 października br. godz. 13.30. Stadion Prądniczanki przy ul. Św. Andrzeja Boboli 5 w Krakowie. Widzów: 50 osób. Prądniczanka II Kraków - Bibiczanka Bibice 1:4 (1:2). Bramki zdobyli: (http://bibiczanka.futbolowo.pl)

A-klasa, grupa II. 11 kolejka, sobota, 29 października br. godz. 14.00. Stadion Sportowca w Modlniczce. Widzów: 20 osób.

Sportowiec Modlniczka - Bibiczanka Bibice 4:2 (3:1).

Bramki zdobyli:

1:0 - 5 min. Piotr Góral,

2:0 - 10 min. Jarosław Bargieł,

3:0 - 20 min, Jacek Kierzkowski,

3:1 - 27 min. Piotr Ostrowski,

3:2 - 72 min. Marcin Kurczek,

4:2 - 78 min. Jarosław Bargieł.

Kartki: zółte: 39 min. Michał Hrabia, 76 min. Jacek Kierzkowski, 89 min. Piotr Góral; 35 min. Michał Komenda, 76 min. Kamil Waśniowski.

Sportowiec Modlniczka: 1. Bartosz Dybała - 13. Łukasz Kanior, 5. Paweł Hrabia, 6. Michał Hrabia (od 51 min. - 10. Paweł Markowski), 4. Bartłomiej Szczygieł - 15. Paweł Góral, 17. Bartosz Kozień, 16. Jacek Kierzkowski, 14. Marek Sarzyński - 15. Piotr Góral, 7. Jarosław Bargieł (od 85 min. - 20. Łukasz Rajkiewicz).

Trener: Rafał Krupa.

Bibiczanka Bibice: 12. Krzysztof Betleja - 10. Marek Rechemtiuk, 4. Robert Łysek, 7. Krzysztof Zawrzykraj (od 60 min. - 9. Marcin Kurczek), 20. Michał Komenda - 3. Piotr Ostrowski, 21. Stanisław Dudziński, 18. Bartłomiej Brzeski, 15. Oleh Ponomarenko - 11. Kamil Jamróz (od 30 min. - 5. Arkadiusz Kinasz), 29. Kamil Waśniowski.

Trener: Marek Salamon.

W 12 kolejce spotkań, w niedzielę, 6 listopada br. o godz. 14.00, Bibiczanka zmierzy się na własnym stadionie z liderem grupy II, Wieczystą Kraków.

A-klasa, grupa II. 9 kolejka: sobota, 15 października br. godz. 13.30. Stadion Prądniczanki przy ul. Św. Andrzeja Boboli 5 w Krakowie. Widzów: 50 osób. Prądniczanka II Kraków - Bibiczanka Bibice 1:4 (1:2). Bramki zdobyli: 1:0 - 8 min. Paweł Jarosz 1:1 - 25 min. Bartłomiej Brzeski 1:2 - 39 min. Kamil Garbacik 1:3 - 70 min. Kamil Żarnowski 1:4 - 85 min. Kamil Żarnowski (http://bibiczanka.futbolowo.pl)