BRĄZOWY CERTYFIKAT PZPN DLA KS BIBICZANKA!

Komisja Weryfikacyjna PZPN, w piątek 18 grudnia br. przyznała certyfikaty 36 spośród 100 szkółkom piłkarskim, które zgłosiły się do drugiego cyklu Programu Certyfikacji na sezony 2020/21 i 2021/22. Wśród 20 szkółek w Polsce, które otrzymały Brązowy Certyfikat jest Klub Sportowy Bibiczanka Bibice.

Jest to bardzo duże osiągnięcie Klubu i działającej przy nim Akademii. Oczywiście Program Certyfikacji nakłada na Klub nowe obowiązki i wymagania, ale też stwarza spore możliwości rozwoju, a przede wszystkim podniesienie jakości szkolenia. Wszystkie działania Zarządu Klubu i Akademii, zmierzają w kierunku  prawidłowego rozwoju piłkarskiego, ale też ogólnorozwojowego młodych zawodników. Być może za kilka lub kilkanaście lat doczekamy się wychowanków na miarę zawodników, którzy pójdą w ślady Roberta Lewandowskiego czy też innych reprezentantów Polski w piłce nożnej.

Jerzy Król, prezes Klubu i Mariusz Skrzyński, wiceprezes ds. sportowych i jednocześnie administrator klubu w Programie Certyfikacji, zgodnie podkreślają, że przyznanie Certyfikatu dla Klubu, to bardzo duże i prestiżowe osiągnięcie. Jednocześnie jest to także, duża odpowiedzialność w całym procesie szkolenia, która przypada nie tylko na sam Klub, ale też w dużej mierze na Rodziców młodych zawodników.

"Tak jak dla muzyka ważny jest koncert, tak dla młodego zawodnika bardzo ważny jest udział w meczu, w którym zaprezentuje on to czego nauczył się w ciągu danego tygodnia. A jeszcze większe znaczenie dla młodych zawodników stanowi fakt, że kibicami podczas takiego meczu są jego rodzice. Certyfikat zobowiązuje nie tylko do udziału w treningach, ale też do systematycznego udziału w meczach i turniejach. To jest największa frajda dla naszych zawodników, a tym samym weryfikacja pracy naszych trenerów" - dodaje Mariusz Skrzyński.

Tak więc, od stycznia 2021 r.  po zakończeniu ferii zimowych i mamy nadzieję w lepszej sytuacji zawiązanej z obostrzeniami wynikającymi z pandemii, drużyny dziecięce i młodzieżowe KS Bibiczanka przystąpią do wytężonej pracy, by pokazać, że Brązowy Certyfikat PZPN trafił w dobre ręce. Może do małego, podmiejskiego Klubu, ale jednocześnie ambitnego i odważnie patrzącego w przyszłość.